Úvod

Jak to začalo?

Zakoupil jsem si levnou čínskou 3D tiskárnu, nebyla tak hrozná jak by se dalo čekat, ale já chtěl více než jen kvalitní tisk ve velmi malých rychlostech. nejprve jsem se snažil různě tuto tiskárnu upravovat a vylepšovat, netvrdím že to nepomohlo ale stále to nebylo ono. Mohl jsem si zakoupit některou z českých REP-RAP tiskáren, ale zas mi přišlo zbytečné investovat o tolik více. Můj švagr už nevydržel to mé stálé brblání na adresu této tiskárny a dovlekl mi domů smontovaný rám z hliníkových profilů, postupně jsme vyrobili držáky motorů a dalších komponent, vyměnili řídící desku, zdroj, přidali další fičury a zlepšení. Prostě jsme postavili od základu celou tiskárnu. Ne nepodobnou jiným ale zároveň se nejedná o kopírování, prostě jsme jen stavěli s ohledem na tuhost rámu, jednoduchost konstrukce a snadný přístup ke všem komponentám.

Přidali jsme mechanickou sondu pro automatický bed leveling, bluetooth pro bezdrátovou komunikaci a mnohá další vylepšení.

Nemáme v plánu prodej stavebnic ale jen sestavených a odzkoušených tiskáren s plnou zárukou na celek jako takový. Aktuálně ladíme možnosti prodeje, prostřednictvím exklusivního zastoupení, bližší info až bude dojednáno.

V tuto chvíli máme dva prototypy s interním označením RC 01 a RC 02. To znamená že se jedná o téměř produkční kusy, aktuálně na nich tiskneme téměř nepřetržitě abychom odhalili všechny nedostatky a slabiny. Zatím došlo k selhání jen jedné tištěné součásti, kterou jsme následně celou úspěšně přepracovali. V současné době má tiskárna za sebou 200 tiskových hodin bez poruchy a každým dnem toto číslo narůstá

Tiskárny bude možné zakoupit ve třech variantách. Základní s bluetooth, pak s wifi a poslední heavy duty, ta bude mít zesílené pojezdy a všechny komponenty budou dimenzovaný na mnohem větší a intenzivní zátěž, dále bude osazena WiFi modulem.

Aktuálně testované tiskárny jsou osazeny řídící deskou  BIGTREETECH SKR 1,3 32bit  a drivery TNC 2209 UART nebo TNC 2103 SPI